Monday, January 18, 2016

Да си припомним за медалите от Европейските игри в Баку.

Българките Магдалина Върбанова и Калина Стефанова завоюваха съответно бронзов и сребърен медал на тунира по самбо на Европейските игри в Баку.

Магдалина Върбанова спечели бронзов медал в категория до 52 килограма в понеделник. В спор за отличието Върбанова победи с 2:0 точки Сосе Баласанян (Армения). Шампионка в дисциплината стана рускинята Ана Харитонова.

Калина Стефанова от своя страна добави в актива на България на игрите сребърен медал в категория до 60 килограма малко след постижението на Върбанова. Стефанова загуби на финала от Яна Костенко (Русия) с 0:4 точки.

Това е седми медал за България от Игрите в Баку. Българският тим има 3 сребърни и 4 бронзови отличия до момента.
Преди успехите в самбото Антоанета Бонева завоюва сребро на 25 метра пистолет, в турнира по борба за жени сребърно отличие спечели Елица Янкова, а с бронз са Тайбе Юсеин и Евелина Николова. В надпреварата по борба класически стил категория до 60 кг трети се нареди Даниел Александров.